top of page

Nepál 4* 5/24

Main pic.jpeg

Vysoce zážitková, unikátní cesta do Nepálu, nak kterou skutečně nezapomenete!

 

Vydáme se do živého Kathmandu, navštívíme nejzajímavější chrámy i dechberoucí stupy. Nevynecháme nákupy v jeho jedinečném centru, navštívíme tzv Freak Street - populární čtvrť obývanou v 70 letech členy Hippies. Zažijeme ceremonie, na které vás ohromí. Spojíme se s místními a navštívíme horské vesničky v srdci Himalájí, poslechneme si jejich životní příběhy. Promluvíme se svatými muži a mnichy. Vypravíme se do nádherného národního parku, kde zažijeme jeep safari za pozorováním nosorožců, slonů i tygrů bengálských. Nevynecháme skvostnou horskou oblast Pokhara ležící pod Annapurnou a její dechberoucí výhledy. Fakultativní let helikoptérou do base campu Mt. Everest a do Namche Bazaar, hlavního města sherpů je pak zážitkem vyloženě životním. Jako bonus je možné připojit se k jedinečnému čtyřdennímu treku v unikátní oblasti Upper Mustang, který je skutečně zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat!

Pro tuto cestu jsme pro vás vybrali jedny z nejlukrativnějších ubytovacích zařízení v oblastech. Pohodlí je zde prioritou.

O váš program, pohodlí a zábavu pečuje česky hovořící produkční společně s týmem těch nejlepších průvodců a šerpů.

Zájezd je také skvěle kombinovatelný s naší cestou do Ladakhu v květnu 2024! Ladakh 5/24 - dozvědět se více

Termín: 2.5.-10.5.2024, trek 10.5.-15.5.2024

 

Cena: 57 000 Kč / osoba

 

Kapacita: 10 osob

 

Ubytování: 4-5*, dvoulůžkové pokoje (na přání k dispozici pokoje jednolůžkové či rodinné)

 

Strava: snídaně

 

V ceně jsou zahrnuty kompletní aktivity viz itinerář, transporty včetně domácích letů, poplatky a taxy

foto 1.JPG

Itinerář cesty

 

2.5. Přílet do hlavního města Nepálu, do Kathmandu. Transfery s privátním řidičem z letiště do hotelu, relax, krátké seznáméní se skupinou a info meeting. V případě brzkého příjezdu možnost návštěvy města. 

3.5. Snídaně. Kathmandu tour. Dnes navštívíme chrámový komplex Pashupatinath, kde probíhají zásadní městské ceremonie, tradiční kremace, setkáme se zde se svatými muži, komunitou hinduistickou ale také vás zavedeme na naše tajné místo za setkáním s komunitou budhistickou. Pochopitelně také nemineme skvělou místní restauraci. V rámci dne se též vypravíme do nádherného města Bhaktpur, které sloužilo jako hlavní město Nepálu 12.-15. století. Ve večerních hodinách jsou fakultativně možné nákupy v centrální čtrvti Kathmandu, která je sama o sobě zážitkem! Většina klientů zde obyčejně končívá každý den, jelikož Nepál nabízí skutečně skvělé možnosti pro nákupy kvalitních suvenýrů za perfektní ceny. Především se pak jedná o výrobky z kašmíru, zlato, stříbro a drahé kameny, funkční horské oblečení a výbava (tedy doporučujeme nevozit z ČR, nakoupit až v Nepálu za zlomek ceny), singing bowls, vonné tyčinky, čaje a další. 

4.5. Snídaně. V brzkých ranních hodinách probíhá odjezd na fakultativní let helikoptérou do základního tábora Mt. Everest, pokud počasí dovolí. Alternativně dopolední volný program či návštěva meditačního centra Osho. V odpoledních hodinách se skupina vypraví na průzkum nejzajímavějších městských čtvrtí a památek Kathmandu.

5.5. Snídaně. Dnes se skupina vypraví do historického města Kirtipur, které není turisty příliš navštěvováno. Nabízí tak soukromí při prohlídce chrámů, památek i nevšední náhled do života místních. Zároveň, pokud hlavní kněží toho dne svolí, navštívíme mnichy v opatství. Program 4.  a 5.5. může, v návaznosti na počasí, proběhnout v opačném pořadí.

6.5. Snídaně. Přesun na letiště a odlet do národního parku Chitwan. Jedná se o krátký, zhruba 20 min trvající let a následnou hodinovou cestu do okouzlující safari lodge. Překvapí vás unikátní atmosféra a vzhled lokace, která vám výrazně připomene Tanzánii. Následuje relaxační podvečer u bazénu a večerní představení tradičních tanců. 

7.5. Brzký start a safari! Vydáme se jeepy za pozorováním různorodých druhů jako jsou například nosorožci, sloni, různé typy jelenů, opic a divokých prasat a při troše štěstí též majestátních tygrů bengálských. Snídaně proběhne přímo na safari formou zážitkového pikniku. Odpoledne následuje relax u bazénu, případně spa procedury. Fakultativně je též možno absolvovat plavbu po řece či další odpolední safari program. V Chitwanu se však teplota pohybuje standardně okolo 30 C a tedy jsou bazénové aktivity obyčejně velmi vítány.

8.5. Snídaně a přesun do naší další lokace, horské Pokhary. Čeká nás opět hodinová cesta na letiště a krátký let trvající opět přibližně 20 minut. Let je scénický, nabízí okouzlující výhledy. Po check - inu v hotelu se vypravíme na odpolední tour po oblasti.

V případě zájmu možno fakultativně absolvovat velmi zážitkový vyhlídkový let horkovzdušným balónem s výhledem na dechberoucí Annapurnu.

9.5. Snídaně a první trek výpravy! Navštívíme Australian base camp a zároveň velmi autentickou místní vesnici. Zhruba 2,5 hodinový trek není náročný, avšak necítíte-li se na treky obecně, alternativně je možno absolvovat náhradní program v podobě další tour v Pokhaře či například zábavnou plavbu na loďkách po jezeře. 

V případě zájmu je i zde možno absolvovat fakultativní vyhlídkový let horkovzdušným balónem či  skutečně efektivní ranní let helikoptérou do základního tábora Annapurny. 

10.5. Snídaně. Rozloučení se s naší nepálskou výpravou, odlet do Kathmandu a do cílové destinace, případně zahájení treku v Upper Mustang!

Fakultativně je také možné zajištění několikadenního pobytu v některém z tradičních meditačních nebo jógových center v okolí Kathmandu. O možnostech vás rádi poinformujeme.

foto 2.jpeg

Ceny fakultativních aktivit viz itinerář:

  • let helikoptérou do Mt. Everest base campu (40 minut nádherného vyhlídkového letu tam a 40 minut zpět, přistání v base campu, přistání v Namche Bazaar. Celkový čas = zhruba 4 hodiny) = 1350 Usd/osoba. Po kvalitním průzkumu jsme pro vás vyjednali skutečně nejlepší společnost v Nepálu. A to s ohledem na zážitek (přistání v Namche Bazaar není jinak zcela standardní) a především na bezpečnost. 

  • let helikoptérou do základního tábora Annapurna (20 minut nádherného vyhlídkového letu tam a 20 minut zpět, krátké přistání v Annapurna base campu) = přibližně 450 Usd/osoba (mění se s ohledem na počet osob v helikoptéře).
     

  • vyhlídkový let balonem v Pokhara (zhruba 30 min zážitkový let s výhledem na Annapurnu, Fish tail a další horské velikány) = 130 Usd / osoba.

Nepál jízda přírodou

TREK:

Volíme v zásadě treky jednoduššího typu, které jsou vhodné takřka pro každého bez zdravotních omezení. Pro květnovou cestu jsme však připravili něco speciálního. A to trek ve zcela vyjímečné lokaci Upper Mustang. Oblast není snadno dosažitelná a tedy se bude jednat o skutečně jedinečný zážitek. Upper Mustang leží na samém severu Nepálu a je známý svou velmi specifickou krajinou. Také se jedná o jedno z nejvýznamnějších budhistických míst poutních.

Trek zahájíme krátkým přeletem menším letadlem Pokhara - Upper Mustang, což je samo o sobě zážitkem. Následovat bude seznámení s prostředím a nocleh v prvním malém hotýlku. V dalších 4 dnech se vypravíme na trek v oblasti, který nabízí dechberoucí výhledy a atmosféru a velmi jedinečnou přírodu. Navštívíme také opatství této zapomenuté části země, sekáme se s místními a odvezeme si, zcela zaručeně, skutečné životní zážitky!

Pro trek jsme por vás vybrali naprosto skvělý tým horských průvodců a sherpů, jelikož nekvalitní a nebo nezábavný průvodce (bohužel se jich najde v oblasti mnoho) může pokazit dojem či dokonce ohrozit bezpečnost cesty. A pro nás je kvalita prioritou. Část treku je též možno absolvovat v koňském sedle, budete-li si přát.

Na trecíh se přespává v jednoduchých zařízeních - tzv Tea housech, ve dvoulůžkových pokojích, kde je postaráno i o kompletní stravování skupiny. Výběr ve stravování je pochopitelně vzhledem k lokaci omezený, avšak dostačující. Sprchy jsou k dispozici. Wifi též. 

Předposlední den treku se skupina opět letecky přemístí zpět do Pokhary, kde bude následovat poslední společný nocleh,  ve 4* hotelu.

Termín: 10.5. - 14.5. + poslední noc 14.-15.5.2024 opět ve 4* hotelu v Pokhaře. 15.5.2024 následuje let do Kathmandu, rozloučení se skupinou a odlet do vaší cílové destinace.

Cena: 23.000 Kč / osoba

V ceně je zahrnut český produkční, místní horský průvodce, sherpové (tzn si nenesete vlastní zavazadla, což velmi oceníte), 4 noci v Tea housech s plnou penzí, 1 noc ve 4* hotelu v Pokhaře se snídaní, transfery na a z letiště v Pokhaře, let malým letadlem Pokhara - Upper Mustang - Pokhara.

Nepál
Nepál
Nosorožec

Cesta je vhodná pro všechny osoby bez závažných zdravotních komplikací. Trek je pak vhodný pro aktivnější jedince ve standardní kondici. Netřeba speciálního tréninku.

Pro rezervace a doplňující dotazy kontaktujte náš tým. Jsme vám k dispozici.

DALŠÍ ZÁJEZDY

Divoká příroda

1

THAJSKO A JEHO KUCHYNĚ 12/24

Thajsko a jeho kuchyně

2

MEXIKO NA MÍRU

OD 11.880 KČ

Mexiko na míru

3

LOW COST NEPÁL 2-3* OD 11.800KČ

Nepál horské město
bottom of page