top of page

Ladakh 3-4* 5/24

hlavní foto.jpeg

Dovolte, abychom vám představili naši naprosto epickou výpravu do Ladakhu! Království vysokých průsmyků známé také jako Malý Tibet je nepochybně skutečným tajným klenotem samého severu Indie. Lokace v nejvyšší náhorní plošině z Ladakhu činí jednu z nejvýše položených oblastí na světě. Tato ohromující, velmi unikátní, pro mnohé neznámá a neobjevená lokalita nabízí opravdu mimořádné zážitky.
 

Jedna z nejstarších dochovaných civilizací v Indii, s četnými archeologickými nalezišti rozprostírajícími se po krajině uhnízděné v Himalájích mezi Kašmírským údolím a Tibetem, má skutečně bohaté historické dědictví, vzhledemk faktu, že bývala součástí starověké Hedvábné stezky. Oblast nabízí jedinečnou směs buddhistické a tibetské kultury a  vyznačuje se velmi specifickou geografií vysokohorských pouští, ledovcových jezer, fascinujících pohoří a pustých kopců a údolí. Region se nachází v neuvěřitelné nadmořské výšce mezi 2450 až 4600 metry nad mořem, s vrcholy tyčícími se do majestátní výšky 7620 metrů.
 

Zažijte fantastickou návštěvu této nádherné destinace, navštivte kláštery a pohovořtě s jejich mnichy, setkejte se s místními obyvateli Ladaku a dotažte se na život v takto exotické oblasti. Poučte se o zdejší historii. Prozkoumejte region a jeho naprosto úžasnou přírodu a kulturu. Užijte si zábavnou jízdu na velbloudech ve vysokohorské poušti nebo třeba pobyt u nádherného jezera Pangong. Náš tým je s vámi také připraven absolvovat zcela mimořádné aktivity jako jsou vyhlídkové lety horkovzdušným balónem či helikoptérou. V neposlední řadě je kraj skutečným rájem všech milovníků vysokohorské turistiky. Proto jsme pro vás připravili hned několik naprosto nezapomenutelných možností trekkingu (v případě zájmu na den i více dní).

S pomocí našich odborných průvodců a týmu, který se o výpravu postará 24/7 a vysoce kvalitním 3-4* ubytováním ve všech navštívených oblastech, je lokalita vhodná pro každého, včetně vašich dětí. Pohodlí skupiny je pro nás zásadní a tedy jsme pro vás vybrali skutečně perfektní ubytovací zařízení a tým.

Zájezd je také skvěle kombinovatelný s naší cestou do Nepálu v květnu 2024! Nepál 5/24 - dozvědět se více

Termín: 16.5.-24.5.2024

Cena: 29.900 Kč/osoba

Max. kapacita: 10 osob

Ubytování: skvělé 3-4* hotely, dvoulůžkové pokoje (na přání též jednolůžkové či rodinné)

Leh: Gyalpo Residency 4*

Nubra valley: La Shayok resort 4*

Pangong: Misty hills cabins Pangong 3*

Strava: polopenze

V ceně jsou zahrnuty kompletní pozemní transporty, aktivity viz itinerář, průvodci a česky hovořící tým, kompletní poplatky, vstupy a taxy.

V ceně nejsou zahrnuty letenky do Ladakhu (s jejich vyhledáním či zajištěním jsme k dispozici. Alternativně je možno cestu zahájit a zakončit v Dilí), víza do Indie, fakultativní aktivity a ostatní stravování nad rámec výše uvedeného.

Itinerář cesty

 

16.5. - Příjezd do Lehu. Po příletu na letiště Leh Kushok Bakula Rinpochey vás přivítá náš zástupce, který klienty transportuje do našeho hotelu. Na doporučení našeho experta v lokaci následuje celodenní relax a aklimatizace, případně prohlídka městečka. Večeře a nocleh v hotelu.

 

17. 5. – Leh - Magnetic Hill - soutok řek Indus a Zanskar - Basgo - Alchi - Leh. Tento jednodenní výlet v údolí Indus vás zavede do oblasti „Sham“, což v ladakhi znamená „Západ“. Půlhodinovou jízdou po snídani z Lehu se skupina dostane na skutečně magickou Magnetickou horu, kde uvidí auto s vypnutým motorem a v neutrálu se rozjet do kopce, zcela proti gravitaci. Abyste skutečně porozuměli tomu, co se děje, nezapomeňte si přibalit vodováhu ;) .  O pár kilometrů dál na dálnici Leh-Srinagar dorazíme na věhlasný fotografický spot Sangam, soutok

řeky Indus a Zanskar. Poté skupinu čeká nádherná Basgo gompa, která je posazená na skalnatém vrcholu. Hlavní chrám okouzlí nádhernými nástěnnými malbami vyobrazujícími strážná božstva královské rodiny, která před 600 lety žila v přilehlé (dnes zřícené) pevnosti. Následuje (fakultativní) oběd ve vesnici Alchi, kde se nachází několik příjemných zahradních restaurací. Poté nás čeká návštěva samotného kláštera Alchi, který byl postaven v průběhu 11. století. Klášterní komplex obsahuje některé z nejlépe zachovalých fresek a soch, které představují výjimečný příklad ladackého indo-tibetského umění. Následuje cesta zpět do Lehu a večeře.

 

18.5. - Místní prohlídka Leh (Shey, Thiksey, Hemis a Stok). Po brzké snídani celodenní prohlídka Shey, Thiksey & Hemis. V Shey, letním palácí ladackých králů, nás čeká téměř 11 metrová měděná socha Budhy pokrytá pravým zlatem. Další zastávkou je pak naprosto fenomenální dvanáctipatrový klášter Thicksey. Hemis, který se nachází od Lehu nejdále, je nejbohatším kláštěrem v oblasti, patřící rudému klanu. Večeře a nocleh zpět v hotelu v Lehu.

 

19.5. - Leh - Nubra valley přes Khardung La, 5 602 m nad mořem (120 km / 4 – 5 hodin) .

Po snídani se skupina vypraví do dechberoucího údolí Nubra. Cestou z Lehu do údolí Nubra dosáhneme majestátní nadmořské výšky 5 602 (Khardung La je nejvýše položenou motoristickou silnicí na světě), přibližně 39 km od Lehu. Z průsmyku nás čeká nádherný jižní výhled přes údolí Indu až na zdánlivě nekonečné vrcholy a hřebeny pohoří Zanskar a také na sever, na giganty masivu Saser. Údolí Nubra, které je známé také jako Ldumra nebo ,,údolí květin”, se nachází na severu destinace, mezi pohořími Karakoram a Ladakh v Himalájích. Průměrná nadmořská výška údolí je fenomenálních 3 050 m nad mořem. Po příjezdu do Nubra se ubytujeme v našem hotelu a lehce zrelaxujeme, případně prozkoumáme přilehlé okolí. Večer pak následuje krátký přejezd přejedeme do Hunder, kde se skupině nabízí jedinečná možnost svezení na velbloudech dvouhrbých uprostřed písečných dun této vysokohorské pouště se zasněženými horami na horizontu. Mezi Hunder a Diskit narazíte vedle na skutečně nádherné písečné duny. Na zpáteční cestě nás čeká zastávka v Diskit, hlavním sídle oblasti Nubra Valley. Projdeme se po místním bazaru a obhlédneme obchody i klasický život místních plnících jejich každodenní povinnosti. Diskit je dobře znám pro svůj 515 let starý buddhistický klášter, fantasticky uložen na vrcholu hory s výhledem do celého údolí. Později nás čeká cesta zpět do hotelu na večeři a nocleh.

 

20.5. - Hunder - Turtuk - Hunder (82 km - 3 hodiny jedna cesta). Po brzké snídani se skupina vypraví do Turtuku, stejně jako mnoha dalších malých vesnic, které byly pod indickou kontrolou po válce v roce 1971, kdy indická armáda vytlačila pákistánské vojáky za hory tyčící se v údolí Nubra. Turtuk leží na nejzazším rohu indických hranic, a proto je jeho návštěva výzvou! Kvůli nepohodlným silnicím a citlivým armádním základním táborům byla povolení vydána indickým civilistům až koncem roku 2010. Naštěstí pro nás, situace je dnes zcela jiná a my se tak můžeme do této nádherné oblasti vypravit. A přesto - nebo možná právě proto, že jsou silnice velmi velmi rustikálního typu, 3 hodiny jízdy z Hunderu do Turtuku nejsou ničím menším než výjimečným. Po prohlídce se skupina přesouvá zpět do našeho hotelu v Hunder na večeři a nocleh.

 

21.5. - údolí Nubra - jezero Pangong (170 km a 7 hodin). Po snídani se vypravíme k perle Ladakhu, dechberoucímu jezeru Pangong Tso, přes Agham & Shyok Valley. Cesta je sama o sobě dobrodružstvím! Nejprve skupina cestuje směrem Durbuk & Tangtse do Pangongu, projede několika malými vesničkami oblasti Changthang a nakonec se jí naskytne bezpochyby nezapomenutelný pohled na jezero Pangong, ležící ve výšce 4 267 m. Toto slavné modré brakické jezero je 5/6 km široké a přes 133 km dlouhé, přičemž jeho dobrá polovina leží již na druhé straně  „Indočínské hranice“. Málokdy se člověk cítí tak blízko k přírodě jako právě zde, prostředí a scenérie jsou opravdu jedinečnými zážitky. Po příjezdu se ubytujeme v našem kempu přímo u jezera Pangong, kde následuje večeře a nocleh v našem kempu.

22.5. - jezero Pangong - Leh přes Changla (140 km / 6 hodin). Dopoledne se po snídani skupině nabízí volný čas a prostor k relaxu a průzkumu oslňujících krás jezera. Poté se výprava vydá zpět do Lehu a to tentokráte přes průsmyk Changla, ležící v 5486 metrech. Cestou nás čeká zastávka v impozantním komplexu v Thiksey a průjezd okouzlující krajinou, kterou dojedeme k paláci Shey. Odtud se skupina vypraví do své finální destinace, do hotelu v Lehu a absolvuje večeři a nocleh.

 

23.5. - Leh volný den. Den vhodný pro závěrečný průzkum městečka a také shlédnutí nádherného kulturního festivalu Saga Dawa! Fakultativně jsou možné různé aktivity typu jízda na koni, na motorkách či čtyřkolkách nebo vyhlídkový let helikoptérou. Následuje závěrečná večeře a nocleh v našem hotelu.

 

24.5. – Čas rozloučit se s tímto fascinujícím místem a naší úžasnou cestou do Ladaku! Po snídani následují přelety do Dillí a do vaší cílové destinace (fakultativně je možno absolvovat noc navíc s prohlídkou Dilí a odlet dne následujícího). 

Pro případ, že byste si přáli svůj výlet s námi zahájit a zakončit setkáním v Delhi, jsme připraveni zajistit vám odpovídající ubytování, transporty mezi letištěm a hotelem a také jednodenní městskou tour. Cena balíčku (noc před zahájením cesty do Ladakhu, noc po zakončení cesty do Ladakhu, městská tour, transporty mezi letištěm a hotelem a letenky Delhi - Leh - Delhi) je přibližně 14.500 Kč/osoba v závislosti na zvoleném ubytovacím zařízení. 

 

V případě zájmu o zajištění či poradu ohledně letenek do Delhi se na nás neváhejte obrátit. Aktuální cena letenek Praha - Delhi - Praha je již od 11.500 Kč/osoba.

AdobeStock_312386173 copy.jpeg
piiiic copy.jpeg
AdobeStock_362526418 copy.jpeg

Zájezd je vhodný pro všechny osoby bez závažných zdravotních omezení. Speciální příprava nebo vybavení nejsou potřeba.

Pro rezervace a doplňující dotazy kontaktujte náš tým. Jsme vám k dispozici.

DALŠÍ ZÁJEZDY

Divoká příroda

1

Thajsko a jeho kuchyně 12/24

Thajsko a jeho kuchyně 12_24.jpeg

2

Nepál 4* 5/24

Nepál 4_ 5_24.jpg

3

Karibské Mexiko 11/24

Karibské Mexiko 11_24.jpeg
bottom of page